• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

vystava_mimoza2

 

Hradné múzeum vo Fiľakove pozýva milovníkov výtvarného umenia a všetkých záujemcov na vernisáž výstavy miestnej výtvarníčky Kristíny Šuhajovej s názvom Mimóza II, ktorá sa uskutoční dňa 14.3.2024, o 16:30 hodine na 5. poschodí Bebekovej bašty. Výstava tematicky nadväzuje na predošlú spred vyše desiatich rokov, a pozostáva z výberu doterajších diel autorky. Kristína Šuhajová študovala módne návrhárstvo na Súkromnej strednej umeleckej škole vo Zvolene, následne ukončila Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, a neskôr Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Počas posledných rokov sa venovala hlavne deťom, pôsobila na viacerých základných školách v Lučenci a vo Fiľakove, ale aj v materskej škole v Šávoli. Momentálne je učiteľkou na Základnej škole s vyučovacím jazykom slovenským na Farskej lúke vo Fiľakove. Autorská výstava Kristíny Šuhajovej je pestrofarebným výbuchom inšpirácií vychádzajúcich z jej prostredia. Svojimi dielami reaguje na udalosti okolo seba samej, sú to reakcie na osoby, rôzne príjemné aj nepríjemné situácie alebo inšpirujúce impulzy, ktoré v nej zanechali nejakú stopu. Využíva pestrosť palety, dekoratívne a streetartové prvky. Je to kombinácia maľby a šablóny, aplikovaná väčšinou akrylom či sprejom, následne dotváraná fixkami i tušom. Obrazy sú často doplnené aj o písaný text v rôznych jazykoch. Jej maľby pôsobia veľmi dynamicky, miestami až infantilne, sú popretkávané akýmsi morbídnym a čiernym humorom. Autorka má za sebou už viacero výstav.

Na Slovensku sme jej diela mohli vidieť vo Fiľakove, v Lučenci, v Hriňovej a v Banskej Bystrici, ale prezentovala sa aj v Maďarsku. Tentokrát máte možnosť spoznať jej tvorbu na Fiľakovskom hrade, kde vás všetkých srdečne očakávame na otvorení tohtoročnej turistickej sezóny! Výstava potrvá do 5. mája 2024.
Od 15. marca očakáva hrad návštevníkov každý deň v týždni, od 10:00 do 18:00 hodiny. Aj na tento rok sú pripravené zaujímavé výstavy a kultúrno-vzdelávacie podujatia.

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.