• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

xviii-filakovske-historicke-hradne-hry
Večerné hradné hry vo Fiľakove

 

V dňoch 17. – 18. júna 2017 sa na hrade uskutočnia XVIII. Fiľakovské historické hradné hry, ktoré každoročne lákajú deti i dospelých. V tomto roku sa sobotňajší program posúva do poludňajších a večerných hodín, kedy v hradnom nádvorí ožije história stredoveku a raného novoveku.

Po otvorení brán o 16:00 hodine čaká najmenších bohatý program s bábkovým predstavením, prekážkovou dráhou, historickými hračkami, bitkou s rytiermi a prezentáciou pastierskych a loveckých psov.

historicke-hradne-hry-2017-babkove

Aby sa nenudili ani dospelí, budú mať možnosť nazrieť do každodenného tureckého života, ochutnať kráľovskú čokoládu, či navštíviť remeselnícky jarmok a dielne, alebo mučiareň v kazemate. O 18:00 hodine si návštevníci v rámci prvého programového bloku vychutnajú atmosféru pešieho a jazdeckého rytierskeho turnaja, počas ktorého sa predstavia najlepší bojovníci stredoveku. Druhý programový blok s barokovými tancami, sokoliarskym, šermiarskym a janičiarskym predstavením ukončí rekonštrukcia dobytia hradu tureckou,

historicke-hradne-hry-2017-psy historicke-hradne-hry-2017-turnaj

kuruckou a sedmohradskou armádou v roku 1682. Po boji nasleduje zábava, hostina a výuka dobových tancov, spestrená predstavením činnosti inkvizície a ohňovou show. V nedeľu sa na hrade koná „XI. Medzinárodná súťaž v historickej lukostreľbe“ o titul „Lukostrelec Novohradu“ a hodnosť „Obranca Fiľakovského hradu“, v ktorej zabojujú strelci zo Slovenska aj Maďarska v niekoľkých disciplínach. Občianske združenie Koháry a Hradné múzeum vo Fiľakove každého srdečne pozýva na dvojdňové podujatie!

historicke-hradne-hry-2017-zabava

 

Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Kultúra národnostných menšín 2017 a Banskobystrického samosprávneho kraja.

urad_vlady      bbsk

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.