• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

Dejiskom v poradí už deviateho Stretnutia hudobníkov bude tohto roku nádvorie Fiľakovského hradu. Organizátorom koncertu, ktorý sa bude konať 22.9.2012 od 13:00 hodiny, je fiľakovský hudobník Július Kalcso, v spolupráci s Hradným múzeom vo Fiľakove. Na koncerte odznejú predovšetkým hity 70-tych a 80-tych rokov v podaní rockových kapiel a hudobníkov regiónu, v interpretácii niekoľkých hudobných žánrov.

stretnutie hudobnikovProgram zahájia popri mladej fiľakovskej rockovej kapele The Funk Rock Band jazz-rocková kapela mladých talentov Confusion, a kapela Beer Luck. Melódie dixielandovej a country hudby rozvíria lučenecké skupiny Traditional Dixie Stompers, a LCB Lučenec country band. Temperamentný zvuk elektrickej gitary vynikne v tónoch blues-rockovej kapely Kaktus Blues Rock Band zo Žiaru nad Hronom. Program zavŕšia rockové hity v interpretácii fiľakovskej formácie Poker v hudobnom doprovode hostí Laco Černák a Feri Bodor, a čoraz viac populárnejšej miestnej kapely Musí byť. Skupina Poker vznikla z členov bývalej kapely Kaktus, ktorú viedol Gejza Márkus. V pôvodnej zostave účinkovala 5 rokov pod vedením Júliusa Kalcsa, ktorý sa po jej zániku  začlenil do lučeneckej kapely Erb pod vedením Laca Agócsa, a zo zostávajúcich členov vznikla známa kapela Kox.

Hudobné pozadie medzi jednotlivými vystúpeniami zabezpečí skupina ESO z Lučenca.

Program na nádvorí stredovekej pevnosti bude trvať až do neskorých večerných hodín. Organizátori srdečne očakávajú všetkých priaznivcov rockovej hudby a dobrej zábavy.

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.