• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

tura_okt_2021Vedená pešia túra na trase: (Lučenec) Fiľakovo – Hajnáčka – Tilič – Pohanský hrad – Stará Bašta – Fiľakovo (Lučenec)

Občianske združenie Phoenix Lutetia v spolupráci s Novohradským turisticko-informačným centrom Vás pozývajú na vedenú pešiu túru, ktorá sa uskutoční 16. 10. 2021. 


Občianske združenie Phoenix Lutetia v spolupráci s Novohradským turisticko-informačným centrom Vás pozývajú na úvodnú vedenú pešiu túru, ktorá sa uskutoční 27.6.2020.

Novohradské turisticko-informačné centrum organizuje vedenú pešiu túru, ktorá sa uskutoční 5. januára 2019 na trase Hodejov – Guda – Steblová skala – Gortva – Hajnáčka, vlaková stanica. Účasť na túre je potrebné vopred nahlásiť najneskôr do 3. 1. 2019 na t.č.: 0918 994481.

plagátZ. p. o. Geopark Novohrad-Nógrád a Novohradské turisticko-informačné centrum organizujú vedenú pešiu túru, ktorá sa uskutoční 13. októbra 2018 na trase Tachtianska diatréma – Veľká pivnica – Potok Gortva – Arintó – Vodná nádrž Tachty – Rozhľadňa Tomášovský vrch – Obec Tachty. Túru vedie Alexander Ádám a Roland Kovács. Účasť je potrebné vopred nahlásiť najneskôr do 11. októbra 2018.

Konrádovce – malá banská obec, ktorá je známa vďaka bazaltu vysokej čistoty a niekdajšiemu prekvitajúcemu kamenárstvu v celoeurópskom meradle. Dlažobné kamene z dielne tunajších majstrov, ktorí boli príslušníkmi rozličných národov, zaplavili mestá monarchie. Táto dedinka by sama o sebe mohla byť geoparkom. Počas túry sa osviežime štavicou z jedného zo štyroch prameňov, a cestou popri 2 banských jazerách navštívime 13 otvorených bazaltových lomov. Po návrate do dediny sa vydáme na turistiku do minulosti… Následne vycestujeme do Hodejova, kde nahliadneme do budov a areálu niekdajších slávnych minerálnych a liečivých kúpeľov sopečného pôvodu. Tu sa dozvieme o unikátnych geologických hodnotách hodejovského hradného vrchu, na ktorý sa aj vydáme, a zastavíme sa pri Kaplnke sv. Anny. Z maarového sopečného vrcholca zídeme do obnoveného kaštieľa Kubínyiovcov, ktorý dnes funguje aj ako múzeum. A na záver, ak vystačíme silami, zavítame na „hlavné vulkanické veliteľstvo” – do Hajnáčky, ktorá hovorí sama za seba. Účastníci sa môžu tešiť na relatívne kratšiu, ale o to plnohodnotnejšiu a obsažnejšiu túru.

Alexander Ádám, vedúci túry a stráž prírody

   Pešia túra vedená po trase:

   Fiľakovo – Karanč – bralo Pécs-kő (Salgótarján) – Fiľakovo

Z. p. o. Geopark Novohrad-Nógrád a Novohradské turisticko-informačné centrum organizujú vedenú pešiu túru, ktorá sa uskutoční 2. decembra 2017 na trase Veľké Dravce – Veľký Bučeň – Malý Bučeň – „Fiľakovské skaly“ – Kohútí vrch – Fiľakovo. Účasť na túre je potrebné vopred nahlásiť najneskôr do 30. 11. 2017.

Srdečne pozývame všetkých záujemcov!

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.