• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

fpu

Séria podujatí v Mestskej knižnici

Mestská knižnica vo Fiľakove štartuje 22. septembra sériu podujatí s názvom „Od fantasy k toxikológii“, v rámci ktorej si čitatelia môžu počas nasledujúcich mesiacov vybrať z bohatej ponuky prednášok a besied rôznych žánrov.

Sériu otvorí o 17:00 hodine beseda s obľúbeným slovenským autorom fantastickej literatúry, Jurajom Červenákom, o jeho novej knihe s názvom „Prízraky na Devíne“. Koncom mesiaca, 30. septembra o 17:00 hodine predstaví novú básnickú zbierku mladého spisovateľa Róberta Labodu s názvom „Én csak néztem“ (Ja som sa len díval) editor knihy, Zoltán Szászi.
Počas nasledujúcich mesiacov čaká záujemcov v rámci série podujatí aj prednáška a premietanie o stratenom meste Inkov s cestovateľom Michalom Chmeliarom (október), uvedenie čerstvo vydaného románu Zoltána Szásziho, významného predstaviteľa súčasnej maďarskej literatúry na Slovensku, s názvom „Bábukák“ (Bábky) (november), ale čitatelia budú mať možnosť osobne stretnúť aj známeho slovenského spisovateľa Jozefa Banáša, ktorý rád odpovie (nie len) na otázky spojené s najnovšou časťou obľúbenej série kníh s názvom „Kód 7“ (november). Podujatia budú pokračovať aj v roku 2017. Záujemcovia o aktuálne problémy spoločnosti si môžu vypočuť prednášku sociologičky Zsuzsanny Lampl (január) a nežné pohlavie sa môže tešiť na besedu so spisovateľkou ženských románov, Petrou Nagyovou-Ďžerengovou (február). Posledným hosťom v rámci projektu bude známy maďarský toxikológ Gábor Zacher (marec), na ktorého neobyčajné prednášky sa môžu tešiť nie len dospelí, ale aj študenti základných a stredných škôl.
Podujatia v knižnici z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Jozef_Banas_plagat Juraj_Červenák_plagat

Laboda_Robert Michal_Chmeliar_plagat

Sloboda pod nakladom_plagat Zoltan Szaszi_plagat

ardamica_plagat dzerengova_plagat

lampl_zsuzsa_plagat

 

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.