• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

V priestoroch Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove sa 14. apríla 2012 (v sobotu) o 16,00 koná vernisáž výstavy „Mosty medzi národmi Európy“. Panelová výstava doplnená medailami a reliéfmi akademického sochára Ferenca Lebóa z Győru približuje tie osobnosti stredoeurópskeho priestoru, ktoré spájajú viaceré národy.

Mosty medzi národmi EurópyVýstavu otvorí Dr. László Surján, podpredseda Európskeho Parlamentu a zakladateľ hnutia zmierenia stredoeurópskych národov, Hnutia Charta XXI. Chartu podpísalo od októbra 2010 vyše 3.000 signatárov hlavne z Maďarska, Slovenska, Rumunska, Rakúska, Srbska a Ukrajiny.

Po vernisáži si môžu záujemcovia vypočuť diskusiu Štefana Hríba (šéfredaktor časopisu Týždeň a moderátor relácie Pod lampou v STV) a Attilu Lovásza (riaditeľ Centra národnostného vysielania RTVS) o aspektoch slovensko - maďarského spolužitia. Po synchrónne tlmočenom rozhovore zahrajú argentínske tangá Astora Piazzolu pianistka Katalin Tótin a akordeonistka Melinda Mészáros. Organizátormi podujatia sú Hnutie Charta XXI, Hradné múzeum vo Fiľakove a OZ Rodná zem z Fiľakova.

Výstava bude sprístupnená do 11.5.2012.

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.