• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

Hradné múzeum vo Fiľakove otvára 26. januára 2012 o 15,00 v spolupráci s Lesníckym a drevárskym múzeom zo Zvolena výstavu pod názvom „Etudy z dreva XII. - Drevené hračky“ v priestoroch Mestského vlastivedného múzea na Hlavnej ulici.

V rámci súťaže Etudy z dreva, organizovanej Lesníckym a drevárskym múzeum, prebehla v roku 2010 súťaž na tému „Naj... drevená hračka“ už po piatykrát. Do súťaže bolo prihlásených 202 kusov drevených hračiek od 91 autorov, súťažilo sa v dvoch kategóriách, v kategórii sériovo vyrábaných hračiek a v kategórii originálov a prototypov. „Návštevníci sa na výstave môžu stretnúť s tradičnými hračkami vychádzajúcimi z ľudových tradícií, ako sú koníky, konské záprahy, rôzne zvieratká, autíčka i vláčiky. Môžu sa presvedčiť ako sa v dreve dajú stvárniť moderné dopravné prostriedky i rôzne hojdacie hračky. Majú možnosť overiť si ako mnohí tvorcovia využili drevo na výrobu rozmanitých skladačiek, stavebníc, labyrintov i hlavolamov“ - predstavuje exponáty kurátorka výstavy Ing. Bc. Mária Rošková.

Iniciátormi usporiadania reprízy výstavy vo Fiľakove boli pedagógovia miestnej Strednej odbornej školy, študentom ktorej bolo porotou v kategórii prototypov udelené uznanie. Na vernisáži vystúpia škôlkari Materskej školy na ulici Štúrovej. Výstava bude sprístupnená do 23. marca 2012 od utorka do piatka denne od 8,00 do 16,00.

Etudy z dreva XII.

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.