• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
 

Hradné múzeum

Mestské múzeum

Info centrum

Mestská knižnica

 

Bohatá história maďarského skautingu na Slovensku je iba málo známa v regióne. Putovná výstava dáva príležitosť na predstavenie skautských aktivít a ideí. Otvorí pred nami svet, v ktorom predstavitelia skautingu pracujú na výchove mladých ľudí našej komunity.
Výstava sa zaoberá hodnotami tohto hnutia, jeho založením a prvými rokmi fungovania vo svete. Záujemcovia sa môžu dozvedieť zaujímavé fakty o vzniku maďarského a slovenského skautingu na území dnešného Slovenska, o fungovaní maďarského skautingu v medzivojnovom období, počas komunizmu, keď bol zakázaný, ale predsa fungoval ako tajná organizácia, a obdobím po nežnej revolúcii, kedy sa na južnom Slovensku opäť začali organizovať maďarské oddiely a zbory.
Vystavené budú dobové predmety a dokumenty pochádzajú z viacerých zbierok (Zväz skautov maďarskej národnosti na Slovensku, OZ Kuckó z Komárna, Skautská zbierka maďarských skautov žijúcich na Slovensku a Hradné múzeum vo Fiľakove).
Výstava sa otvorí 20. septembra 2013 o 16:00 hodine, a potrvá do 15. novembra 2013.
Sprievodným programom vernisáže bude koncert skupiny Kicsi Hang.

Miesto: Fiľakovský hrad – Bebekova veža

Organizátori: Hradné múzeum vo Fiľakove, Zväz skautov maďarskej národnosti, Občianske združenie Kuckó, 47. Skautský zbor Štefana Koháryho Fiľakovo


cserkeszkiallitasok

 

 
 
 
 
Používame cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.